Kwiaty na Dzień Kobiet

Obdaruj kobietę swojego życia niezwykłym prezentem z okazji jej święta. Zdecyduj się na wyjątkową kompozycję w Dniu Kobiet i spraw, by poczuła się tego dnia jak królowa.

1 z 3
Bukiet od 7 do 1000...
Bukiet od 7 do 1000 różowych róż
82,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet od 7 do 1000...
Bukiet od 7 do 1000 herbacianych róż
82,00 zł
Zobacz więcej
Czerwone tulipany od 15 do...
Czerwone tulipany od 15 do 500 szt
81,00 zł
Zobacz więcej
Kolorowe tulipany od 15 do...
Kolorowe tulipany od 15 do 500 szt
81,00 zł
Zobacz więcej
Słodki poranek
Słodki poranek
90,00 zł
Zobacz więcej
Letnia łąka
Letnia łąka
95,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet żółte tulipany
Bukiet żółte tulipany
98,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet czerwone tulipany
Bukiet czerwone tulipany
98,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet zawrót głowy
Bukiet zawrót głowy
98,00 zł
Zobacz więcej
Kompozycja tulipanów
Kompozycja tulipanów
98,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet miłosne tulipany
Bukiet miłosne tulipany
98,00 zł
Zobacz więcej
Słodkie marzenie
Słodkie marzenie
98,00 zł
Zobacz więcej

Kwiaty z okazji Dnia Kobiet

W miesiącu, w którym obchodzimy pierwszy dzień wiosny, kiedy w kwiaciarniach pojawiają się piękne, kolorowe, wiosenne kwiaty, wtedy też  każda kobieta, niezależenie od wieku obchodzi swoje święto. Jest to jeden z najmilszych dni  w roku gdzie Panowie wręczają Paniom kwiaty, drobne upominki oraz składają życzenia. Poniżej podpowiemy kiedy jest Międzynarodowy Dzień Kobiet, jaka jest historia tego dnia, co kupić na Dzień Kobiet, a także jakie życzenia można przesłać np. z kwiatami lub w krótkiej wiadomości.

Kiedy obchodzimy  Dzień Kobiet?

Wiemy, że Dzień Kobiet jest w marcu, ale kiedy konkretnie? W Polsce oraz w wielu innych krajach Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca. Tego dnia mężowie, partnerzy, bracia, koledzy, często też pracodawcy obdarowują kobiety drobnymi upominkami. Na ulicach i w galeriach można spotkać osoby, które rozdają Paniom kwiatki lub słodkie podarunki. Kobiety w Rosji, Białorusi oraz na Ukrainie mają wtedy dzień wolny. W Chinach Panie natomiast cieszą się skróconymi godzinami pracy. W Armenii Panie obchodzą swoje święto przez miesiąc. Siódmego kwietnia w tym kraju świętuje się Dzień Piękna i Macierzyństwa. W związku z tym czas od 8 marca do 7 kwietnia nazywany jest Miesiącem Kobiet.   

Jaka jest historia Dnia Kobiet?

Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzimy 8 marca. Jednak jak do tego doszło, że taki dzień na stałe wpisał się do naszego kalendarza? Za początki świętowania Dnia Kobiet uważa się starożytne rzymskie święto o nazwie Matronalia. Ten dzień przypada 1 marca. Właśnie wtedy świętowały zamężne kobiety, które wędrowały do gaju przy świątyni Junony, aby składać bogini kwiaty w ofierze oraz modlić się o szczęście w życiu małżeńskim. Mężowie obdarowywali swoje żony prezentami. Inna legenda głosi, że za początki Międzynarodowego Dnia Kobiet uważa się protest nowojorskich sufrażystek, które domagały się lepszych warunków pracy oraz lepszego traktowania. Niektórzy twierdzą, że Dzień Kobiet obchodzimy z chęci upamiętnienia ofiar pożaru, który miał miejsce w fabryce tekstyliów Triangle Shirtwaist. Zginęło tam bowiem 129 osób walczących o prawa kobiet.
W Polsce Dzień Kobiet zaczęliśmy świętować w czasach PRL-u. Najpopularniejszym prezentem były oczywiście kwiaty, ale nie wszystkie. Panie dostawały tulipany i goździki. Oprócz kwiatów otrzymywały również produkty do codziennego użytku np.  ścierki, rajstopy, mydło, ręczniki. W gazetach pojawiały się artykuły, które dotyczyły pań, aby jeszcze bardziej podkreślić jak ważne są kobiety w ówczesnym świecie. Publikowano portrety kobiet z różnych dziedzin życia, które miały potwierdzać opinię Władysława Gomółki: „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. Było to święto obowiązkowo obchodzone w pracy i placówkach oświatowych. Oficjalne świętowanie tego dnia zniesiono w 1993 roku.
Obecnie feministki organizują tego dnia demonstracje na rzecz równego traktowania kobiet. Panie otrzymują drobne upominki od mężczyzn, najczęściej są to kwiaty i słodycze.

Jaki prezent na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet świętujemy 8 marca, to już wiecie. Ale jaki prezent na Dzień Kobiet? Jakie kwiaty na 8 marca? Co kupić z okazji Dnia Kobiet? To są przykładowe pytania, które z pewnością zadaje sobie każdy mężczyzna, gdy zbliża się ten dzień. Spieszymy z pomocą i już przedstawiamy kilka naszych propozycji.
Jednym z najpopularniejszych pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet jest na pewno biżuteria. Praktycznie każda kobieta kocha błyskotki i ucieszy się z nowej bransoletki, łańcuszka, kolczyków czy broszki. Pamiętajcie, żeby w tym przypadku znać chociaż trochę gust osoby obdarowywanej, aby wręczony prezent nie znalazł się w pudełku z rzeczami nienoszonymi. Kolejna podpowiedź to perfumy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zapachów, zatem jest w czym wybierać. A może Wasza Kobieta ma swój ulubiony? Wystarczy podpatrzeć co stoi na toaletce lub w szafce w łazience. Jeśli słyszycie rano jak kobieta mówi „nie mam się w co ubrać..” to trafionym prezentem będzie karta podarunkowa do ulubionego butiku lub do najczęściej odwiedzanej galerii handlowej. To jest prezent, który na pewno się nie zmarnuje.
Bez wątpienia najczęściej Panie otrzymują w Dzień Kobiet kwiaty. W tym okresie królują tulipany, które możecie dostać w wielu kolorach. Pięknie wyglądają bukiety kolorowych tulipanów przyozdobione tylko kokardą. W wielu firmach pracodawca swoim pracownicom wręcza symbolicznie po jednym kwiatku lub po małym kolorowym bukiecie. Jeśli macie możliwość obdarowania swojej żony, siostry, koleżanki osobiście bukietem, to warto przejść się do kwiaciarni, a na pewno florystyka stworzy piękną kompozycję. Możecie również zamówić kwiaty na Dzień Kobiet z dostawą pod wskazany adres i na bileciku umieścić życzenia. Jest to na pewno oryginalny pomysł, który sprawi, że na twarzy obdarowywanej pojawi się uśmiech i umili jej dzień.

Jakie życzenia na Dzień Kobiet?

Składając życzenia na Dzień Kobiet możecie zdecydować się na standardowe „Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet”. Nie jest to w żaden sposób zabronione, nadal jest to miły gest, który świadczy o tym, że pamiętasz o tak ważnym dniu jakim jest Dzień Kobiet. Jeśli chcesz być bardziej oryginalny to zachęcamy do wymyślenia spersonalizowanego wierszyka. My poniżej napiszemy kilka naszych propozycji życzeń z okazji Dnia Kobiet.  

Zero mycia, zero prania,
zero szycia, gotowania.
Dziś Dzień Kobiet, drogie panie,
tysiąc kwiatów na śniadanie.

***

Dziś powinnaś być królową,
Wypoczywać cały dzień.
Komplementów słuchać dużo,
Wszystko na skinienie mieć.
Nawet, kiedy spojrzysz w niebo
I wypowiesz tę chcę mieć,
Dzisiaj będziesz miała wszystko,
Bo to jest Twój dzień.

***

Każdego roku o tej samej porze
Każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
Życzę Ci szczęścia, dużo radości,
To, czego pragniesz, by się spełniło,
A to, co kochasz, by Twoim było!

***

Abyś była uśmiechnięta,
W dniu tak ważnego święta. 
Abyś mimo biegu lat, 
Zawsze kochała cały świat. 
Abyś duchem młoda była 
I z problemów nic sobie nie robiła.

***

Kosz kwiatów wysyłam,
a z nim słów miłych kilka.
Z okazji Dnia Kobiet
życzę Ci na twarzy uśmiechu,
życia bez pospiechu!