Kwiaty na Dzień Matki

Dzień Matki to niezwykle ważny dzień, w którym całą uwagę poświęcamy jednej z najważniejszych osób w naszym życiu. Spraw by i Twoja Mama poczuła się niezwykle ważna i wyjątkowa tego dnia i podaruj jej okazałą kompozycję kwiatową.

1 z 1
Bukiet Świat koloru
Bukiet Świat koloru
83,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Urodzinowy
Bukiet Urodzinowy
88,00 zł
Zobacz więcej
Słodki poranek
Słodki poranek
90,00 zł
Zobacz więcej
Letnia łąka
Letnia łąka
95,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Po prostu miłość
Bukiet Po prostu miłość
96,00 zł
Zobacz więcej
Storczyk dwupędowy Telekwiaciarnia
Storczyk dwupędowy
98,00 zł
Zobacz więcej
Słodkie marzenie
Słodkie marzenie
98,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Niespodzianka
Bukiet Niespodzianka
100,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Serdeczności
Bukiet Serdeczności
107,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet 100 lat
Bukiet 100 lat
112,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Delikatność
Bukiet Delikatność
112,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Moc życzeń
Bukiet Moc życzeń
115,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet 9 róż czerwonych Telekwiaciarnia
Bukiet 9 róż czerwonych
117,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet wiosenne kwiaty
Bukiet wiosenne kwiaty
117,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Wszystkiego naj
Bukiet Wszystkiego naj
118,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Szczery Gest
Bukiet Szczery Gest
127,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet Wszystko dla Ciebie
Bukiet Wszystko dla Ciebie
133,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet czerwone róże Telekwiaciarnia
Bukiet czerwone róże
183,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet piękne róże Telekwiaciarnia
Bukiet piękne róże
216,00 zł
Zobacz więcej
Bukiet 20 róż czerwonych Telekwiaciarnia
Bukiet 20 róż czerwonych
238,00 zł
Zobacz więcej
1 z 1

Kwiaty z okazji Dnia Matki

Międzynarodowe święto, które obchodzone jest na część wszystkich mam, nie tylko tych w Polsce, ale na całym świecie, zbliża się wielkimi krokami. Mowa tu oczywiście o Dniu Matki. W jeden dzień do roku cały świat pokazuje, że mamy są ważne i wręcza im prezenty, w tym kwiaty na Dzień Matki. Jest to także dzień, kiedy osoby młodsze i starsze wyrażają swój szacunek i miłość do mam, które włożyły wiele trudu w ich wychowanie. Oczywiście warto wiedzieć, kiedy jest święto mam, żeby tego szczególnego dnia pamiętać o swojej rodzicielce. Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z Dniem Mamy, koniecznie zapoznaj się z dalszą treścią artykułu.

Kiedy jest Dzień Mamy?

Pytanie o to, kiedy jest Dzień Matki pada bardzo często z ust dzieci. Jest na to krótka odpowiedź – w Polsce Dzień Mamy zawsze obchodzimy 26 maja. Inaczej jest z resztą 140 krajów na całym świecie. Otóż 63 państw swój Dzień Matki ustaliło na każdą drugą niedzielę maja i w większości z nich wiąże się to z dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły. Wśród wspomnianych państw są przede wszystkim Niemcy i Stany Zjednoczone. W Polsce mamy prościej, gdyż Dzień Matki zawsze przypada na 26 maja, a więc łatwiej jest nam zapamiętać tę szczególną datę.

Jaka jest historia Dnia Matki?

Każdy z nas wie lub przynajmniej powinien wiedzieć, że istnieje takie święto, jak Dzień Matki. Pytanie tylko, z ilu z nas zastanawia się, skąd w ogóle pochodzi tradycja tego święta. Dla ciekawskich mamy odpowiedź na to pytanie. Otóż początków związanych ze świętem mam możemy doszukiwać się już w Starożytności. Wówczas mieszkańcy Rzymu i Grecji licznie czcili postać bogini-matki, która była jednocześnie symbolem płodności i opiekunką kobiet. Organizowali oni kolorowe festiwale na jej część na początku wiosny i składali ofiary. Nadejście chrześcijaństwa wszystkie te tradycje zakazała.
Dopiero w XVIII wieku, w Anglii, pojawiła się idea „Niedziela u matki”. Wówczas dzieci wyjeżdżały daleko od swoich rodziców do pracy jako służba. Dlatego też co roku, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, dorosłe dzieci mogły wrócić na jeden dzień do swoich mam, by spędzić z nimi czas i wręczyć własnoręcznie przygotowane upominki. Natomiast obecny wygląd święta najbardziej przypisać można Amerykance, Ann Marie Jarvis. To ona wyszła z ideą ustanowienia Dnia Mamy, podczas którego dzieci mogłyby celebrować swoje mamy i dziękować im za włożony trud w ich wychowanie. Jej aktywna kampania na rzecz matek przyniosła w końcu sukces, gdyż od 1905 roku w Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Matki.

Jak wygląda Dzień Matki w Polsce?

W Polsce natomiast historia związana z Dniem Matki była prostsza i krótsza. Otóż pewnego pięknego majowego dnia w roku 1914 w Krakowie postanowiono obchodzić Dzień Matki. Pomysł ten przyjął się tak dobrze, że do dziś 26 maja kojarzony jest tylko z Dniem Matki. Jeśli natomiast chodzi o tradycje związane z tym świętem, to w naszym kraju ogólnie przyjęło się, że dzieci wręczają swoim mamom kwiaty na Dzień Matki. Dodatkowo do kwiatów dołączają własnoręcznie zrobione laurki z życzeniami, a dorosłe dzieci okolicznościowe kartki. Oczywiście wspaniałym zwieńczeniem tego dnia jest wspólnie spędzony czas dzieci z mamami, jednakże nie zawsze każdy z nas ma taką możliwość. W przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych dzieci organizują specjalne przedstawienia lub okolicznościowe apele, podczas których zachwalają swoje mamy. Opcji na spędzenie Dnia Matki jest sporo i wszystko zależy od naszej kreatywności.

Jaki prezent na Dzień Mamy?

Jeśli chodzi o prezent na Dzień Matki, możliwości jest naprawdę wiele. My oczywiście najbardziej polecamy piękne kompozycje kwiatowe. Otóż kwiaty na Dzień Matki to przecież jeden z najpopularniejszych prezentów na tę okazję. Piękne i kolorowe róże, zachwycające swoim wyglądem goździki, okazałe gerbery, wdzięczne lilie i wiele innych kwiatów tylko czeka w kwiaciarniach, aby wręczyć je mamom. Do bukietu kupionego osobiście, a także takiego zamówionego online możesz dołączyć specjalny bilecik, w którym zawrzesz życzenia z okazji Dnia Matki.
Oczywiście kwiaty to nie jedyny pomysł na prezent na Dzień Mamy. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojego budżetu, dlatego przed zakupami lepiej go ustal. Zawsze możesz podarować bardziej wartościowy prezent, np. bon do spa, wycieczkę do wymarzonego kraju Twojej mamy, książkę ulubionego autora z autografem. Wszystko jest możliwe, jeśli masz pewność, że ucieszy to Twoją mamę.

Jakie życzenia na Dzień Matki?

Jedna z najważniejszych kwestii 26 maja to życzenia, które złożysz mamie. Koniecznie pamiętaj, aby powiedzieć kilka słów od siebie dla mamy, by wiedziała, że o niej myślisz. Życzenia z okazji święta wszystkich mam muszą być przede wszystkim szczere i pochodzić prosto z serca. Możesz też wpleść jakieś śmieszne aspekty dotyczące obecnej sytuacji Twojej mamy, dzięki czemu życzenia będą bardziej spersonalizowane.
W życzeniach wspomnij o zdrowiu, szczęściu, nieprzemijającym uśmiechu i radości, powodzeniu w pracy i pociechy z wnuków (jeśli takie posiada). Jeśli wiesz, że nie jesteś stworzonym poetą i nie potrafisz skomponować ciekawych życzeń, wówczas polecamy Ci skorzystać z gotowych szablonów życzeń, które z łatwością znajdziesz w sieci. By wyjść Ci z pomocą, poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji życzeń na Dzień Matki, które przypada na 26 maja.

Choć serduszko moje małe,
Tobie dziś oddaje całe.
byś na zawsze pamiętała
I podziękę moją znała.
Za to wszystko coś zrobiła,
Za to żeś mnie urodziła,
I że byłaś mą ostoją,
Za to żeś jest matką moją.
Ślę życzenia a nie kwiatki
Oraz miłość na Dzień Matki.

***

Mamusiu Kochana!
W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek.

***

Najlepiej jest u Mamy,
to każde dziecko wie,
najlepiej jest u Mamy
gdy smutno Ci i źle.
Choć przygód wciąż szukamy
i poznać chcemy świat,
Najlepiej jest u Mamy,
tu każdy wraca rad.

Kwiaty na Dzień Matki i inne święta kwiatowe

Dzień Matki to tylko jedno z czterech najważniejszych świąt kwiatowych w Polsce. Oprócz 26 maja ważnymi datami w kalendarzu każdego Polaka są 21 i 22 stycznia, 14 lutego i 8 marca. W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka, w lutym są oczywiście walentynki, a w marcu przypada Dzień Kobiet. Tak samo, jak 26 maja, również 21 i 22 stycznia najpopularniejszym prezentem są kwiaty na Dzień Babci i Dziadka. Nie zapomnijcie zatem żadnej z tych dat.